ICO Nedir ? ICO alırken nelere dikkat edilir ? Bu Yazı cagrigungor Tarafından Yazıldı

Son günlerden blockchain hakkıında arkadaşlarla sık konuştuğumuz konulardan biri de ICO'lar yani henüz yayına girmemiş altcoinler peki bu altcoinler neden bir yatırım fırsatıdır. Öncelikle önemli sorumuzu cevaplayalım.


ICO Nedir ?


ICO henüz borsaya girmemiş ve henüz Token'lar oluşmamış altcoinlerdir. Her geçen gün daha fazla ICO piyasaya çıkmaya başlıyor. Bunu ülkemizdeki Konut projelerine benzetiyorum. Yani henüz ortada ev yok ama daireler satılıyor. Peki insanlar neden olmayan daireyi satın alıyorlar. Yatırımlarından daha fazla para kazanmak için ICO da böyle birşey işte altcoin çıkmadan önce ön satışa sunulmasıdır. Peki her ICO kazandırır mı işte sorularınızın cevabı
ICO Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?


Ico alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir oldukça yeni olan bu ICO piyasasında dikkat etmeniz gerekenlerşi kendi tecrübelerim ve deneyimlerime göre cevapladım.


1-Objektif ICO her zaman daha güvenilirdir. Takımını ne yapacağını hangi borsalarda çıkmak istediğini söyleyen ICO'lar bana güven veriyor. Eğer diğer insanlar da benim gibi güven duyuyorsa ICO kar ettirme yolunda ilerler


2-Kaliteli proje oldukça önemlidir kaliteli bir projesi olan ve bu projeyi zaman çizgisi ile beraber paylaşacan projeler genelde iyi çıkışlar yaptılar. Projenin tutarlı olması en az proje kadar önemlidir. Çünkü bu girişimlerin denetlenmesi oldukça zor tamamen size kalmış.


3- Son günlerde çıkan ICO'lar büyük çoğunlukla Ethereum tabanlı. Ethereum tabiki oldukça önemli bir sistem ancak bir ICO Ethereum tabanlı olduğunda yapabilcekleri ETH'nin yapabileceklerini çok da geçmiyor. Kendi altyapısı olan ICO'lara daha çok yatırım yapıyorum.


4- Aldığı yatırım benim için oldukça önemli. 10.000.000$ altı yatırım alan ICO'lara çok ilgi göstermiyorum. Ancak bu her zaman uyguladığım bir prensip değil çok daha az yatırım alıp çok daha fazla değerlenen altcoinler de gördüm.


5- Popüler olan ICO'lar çok yatırımın geldiğini ve gelebileceğini gösteren bir etken. Ben altcoin ön alım yapmadan önce muhakkak google trend üzerinden popülaritesini karşılaştırırım.


6- Bir ICO'nun yüksek kazanç getirmesi için büyük borsalarda var olması gerekmektedir. Bu yüzden belirli borsalarla ön protokol yapmış altcoinlere ilgim daha fazla oluyor. Özellikle Bittrex ve Binance bunların başında geliyor.


     Next post
     Blog home

The Wall

admin
Ocak 14
Güzel bir yazı olmuş hocam teşekkürler.
You need to sign in to comment

Post

By cagrigungor
Added Aralık 27 '17

Tags

Rate

Your rate:
Total: (0 rates)

Archives