• cagrigungor
  son üç günde, var olan değerinin %30’unu kaybetmiş olan crypto paranın, tam gaz düşmeye devam etmesi neticesinde ortaya çıkan manzaradır.

  bütün teknik indikatörler düşüşün en azından 10 bin dolar seviyesine kadar süreceğine işaret ediyor. yani en az %50 değer kaybı. üstelik satım emirleriyle ilgili listelerden, sırada işlem yavaşlığından ötürü elindekileri çıkartamayıp da beklemekte olan yüzbinlerce insan olduğu da görülüyor.

  artık balinaların oyunu mu dersiniz, baronların dümeni mi, yoksa tavşanların dansı mı, onu bilemem; ama sanırım bitcoin’de yolun sonu inceden gözükmeye başladı.

  işe “transfer ücreti yok, ne güzel” diye başlayıp banka transfer ücretlerinin 5 katını almaya başlayan, “para gibi kullanılacak” denilip hiç bir şey satın alamadığınız, işlem süreleri günlerce süren ve sürekli aşırı dalgalanan fiyatıyla hiç bir şekilde güven veremeyen bitcoin, artık, vaad ettiklerini yerine getiremeyen, başarısız olmuş bir projedir.

  üstelik, bütün devletlerin sıraya girip, bitcoin kazançları üzerinden %40’lara varan vergiler almaya başlamasıyla da tam bir keriz silkeleme aracına dönüşmüştür (bakın, bu deyim buraya daha iyi oturdu 🙂

  elbette bir süre daha, kolay yoldan emek harcamadan zengin olma hırsıyla gözü dönmüş bazı ergenlerin elinde oyuncak olmaya devam edebilir. ancak görünen o ki, blokchain’e bağlı bazı projeler devam etse de, bitcoin bu ne kuşa ne de deveye benzeyen haliyle ömrünü tamamlamıştır. fiyatlardaki çöküş de bunun fiiliyata yansımasından ibarettir.

  herkese geçmiş olsun.

  edit: saat 06.30 itibarıyla 14.000 dolar seviyesinin de altına düşmüştür maalesef. bitcoin sahibi arkadaşlara sabır ve metanet diliyorum( alıntıdır)
  son üç günde, var olan değerinin %30’unu kaybetmiş olan crypto paranın, tam gaz düşmeye devam etmesi neticesinde ortaya çıkan manzaradır.

  bütün teknik indikatörler düşüşün en azından 10 bin dolar seviyesine kadar süreceğine işaret ediyor. yani en az %50 değer kaybı. üstelik satım emir...Daha Fazlası
  Ocak 16
  0 0